Obsługa kadrowo-płacowa

Kompleksowa obsługa i zarządzanie kadrami. Kompleksowa obsługa i zarządzanie płacami. Usługi dodatkowe. Rozliczenie pitu - Ursynów

Biuro Rachunkowe „ATENA” świadczy następujące usługi kadrowo-płacowe :

 1. Kompleksowa obsługa i zarządzanie kadrami:
  • zakładanie, kompletowanie, prowadzenie i przechowywanie dokumentacji osobowej poszczególnych pracowników zatrudnianych przez Zleceniodawcę oraz innych dokumentów kadrowych Zleceniodawcy,
  • sporządzanie standardowej dokumentacji w chwili i po ustaniu stosunku pracy a w szczególności umów o pracę, aneksów, wypowiedzeń, świadectw pracy,
  • ustalanie prawa i wymiaru przysługujących urlopów wypoczynkowych oraz prowadzenie ewidencji kart urlopowych,
  • sporządzanie właściwych druków zgłoszenia i wyrejestrowania pracownika do ZUS,
  • prowadzenie ewidencji i sporządzenie skierowań na wstępne, okresowe, kontrolne badania lekarskie,
  • kontrola ważności badań lekarskich i szkoleń BHP,
  • przesyłanie do ZUS w formie elektronicznego przekazu druków zgłoszenia, wyrejestrowania, zmian;
  • sporządzanie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.
 2. Kompleksowa obsługa i zarządzanie płacami:
  • naliczanie i prowadzenie ewidencji wynagrodzeń,
  • sporządzanie list płac na podstawie wszystkich obowiązujących u Zleceniodawcy składników wynagrodzeń,
  • naliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • naliczanie należnych składek na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • sporządzanie deklaracji rozliczeniowych i raportów imiennych zgodnie z obowiązującymi przepisami i przesyłanie do ZUS w formie elektronicznego przekazu,
  • sporządzanie informacji dla pracowników (ZUS RMUA),
  • ustalanie świadczeń pieniężnych związanych z ustaniem stosunku pracy (ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, odprawy pieniężne, odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia itp.),
  • ustalanie prawa do wynagrodzenia chorobowego oraz zasiłków: chorobowego, macierzyńskiego, opiekuńczego i wypadkowego oraz naliczanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • prowadzenie kart zasiłkowych,
  • sporządzanie deklaracji PIT-11, PIT 40, PIT 8R, PIT 8AR,
  • sporządzanie sprawozdań GUS.
 3. Usługi dodatkowe :
  • sporządzanie umów dodatkowych do umowy o pracę, w tym umowy o zakazie konkurencji, umowy o odpowiedzialności materialnej, umowy o używanie samochodu, telefonu do celów służbowych, itp.
  • sporządzanie regulaminów pracy, wynagradzania, ZFŚS
  • sporządzanie przelewów i przekazywanie wynagrodzeń pracowniczych na wskazane rachunki bankowe,
  • sporządzanie przelewów na rzecz instytucji publiczno-prawnych.

Wszystkie usługi kadrowo-płacowe są realizowane przez wykwalifikowanych pracowników naszego biura, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i uprawnienia. Dokładamy wszelkich starań, aby usługi te zadowoliły Państwa całkowicie, także pod kątem cenowym. Zapraszamy serdecznie!

Rozliczanie PITów – biuro rachunkowe na Ursynowie

Proponujemy Państwu dokładność, sprawność działania oraz fachową pomoc w rozliczaniu PITów. Podatnik taki obowiązek musi zrealizować precyzyjnie i terminowo. Aby o to zadbać, nierzadko firmy decydują się zbudować własny dział księgowości. Niestety takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi wadami. Należy nastawić się więc na działania związane z procesem rekrutacyjnym, regularnymi szkoleniami oraz stworzeniem odpowiednich warunków do pracy (sprzęt i oprogramowania). Współpraca z dobrym biurem rachunkowym sprawi, że takie specjalne przygotowanie nie będzie potrzebne.

Rozliczenie PITu Ursynów – jak działamy?

Zależy nam na tym, żeby nasi Klienci mieli komplet informacji i mogli podjąć przemyślane decyzje. Zanim przejdziemy do pracy:

 • zaprezentujemy Państwu dostępne formy opodatkowania działalności;
 • przedstawimy wady i zalety każdego rozwiązania;
 • bliżej poznamy Państwa działalność, by móc zaproponować najkorzystniejszą opcję.

Priorytetowo traktujemy komfort naszych Klientów. Dbamy o ich bezpieczeństwo, przestrzegając wszystkich wymaganych formalności i z najwyższą uwagą kompletując dokumentację. W realizacji obowiązków podatkowych bardzo ważna jest terminowość. Doskonale znamy prawo podatkowe oraz obowiązujące przedsiębiorcę terminy. Z nami zadbają Państwo o swoje interesy i unikną przykrych konsekwencji pomyłek i przeoczeń. Wyręczymy Państwa także z obowiązku kontaktu z organami podatkowymi. Efekt? Nasi Klienci mogą w pełni skupić się na innych swoich obowiązkach.

Co oznacza współpraca z naszym biurem rachunkowym?

Wybór profesjonalnego wsparcia sprawi, że rozliczenie PITu przestanie być czasochłonnym problemem. Tego typu obowiązki stają się niezobowiązującą formalnością, gdy u boku ma się jednych z najlepszych specjalistów z branży. Przeprowadzimy cały wymagany zakres czynności. Oprócz tego nasi Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo. Znajomość prawa podatkowego pozwala nam dobrać optymalne rozwiązanie. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Rozliczenie PITów na Ursynowie – serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych elementów oferty, kierowanych do firm.

Rozwiń

Rozliczenie PITów – Ursynów

Deklaracje podatkowe PIT za ubiegły okres rozliczeniowy to obowiązek, który musimy wykonać raz na rok. Przepisy prawne w tym czasie, tak samo jak nasza praca czy sytuacja potrafią się zmienić. Kiedy nie mamy czasu lub pewności czy przygotowane przez nas zeznanie PIT jest poprawne, a nie chcemy ryzykować wynikających z tego później nieprzyjemności, warto zwrócić się o poradę do specjalisty. Pomożemy Państwu w tym corocznym obowiązku dzięki naszemu doświadczeniu przy wykonywaniu usług księgowych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci, potrzebujący usługi rozliczania PITów oczekują sprawnej realizacji tego zadania. Nasza firma działająca na Ursynowie zatrudnia specjalistów, którzy:

 • świetnie orientują się w aktualnym prawie podatkowym

Nieznajomość prawa szkodzi i nie usprawiedliwia ewentualnego łapania przepisów. Dotyczy to również prawa podatkowego. Jeśli na skutek braku wiedzy o aktualnej sytuacji prawnej, popełnią Państwo błąd, może to się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Absolutnie nie opłaca się podchodzić do tej kwestii z nonszalancją. Nieznajomość prawa czasem powoduje też, że osoby nie korzystają z ulg, które im w pełni przysługują. Nie dopuszczamy do tego, żeby taka sytuacja miała miejsce u naszych klientów. Rzetelna wiedza i kompetencje sprawiają, że rozliczenie PITu przebiega zgodnie z prawem i tak, aby to było jak najbardziej korzystne dla Państwa interesu.

 • traktują klientów życzliwie i przystępnie tłumaczą kwestie związane z rozliczaniem PITów

Ogromna część naszej pracy to wertowanie różnego rodzaju dokumentacji związanej z szeroko pojętą rachunkowością. Nie zapominamy jednak, że również w usługach księgowo-rachunkowych ważne jest odpowiednie podejście do klienta. Osoby, którzy rozliczają z nami PITy, zawsze mogą skierować się do nas z pytaniami dotyczącymi deklaracji. Staramy się rozwiać ich wątpliwości, posługując się przystępnym językiem, pozbawionym często niezrozumiałego żargonu.

PITy Ursynów

Korzyści z rozliczenia PITów ze specjalistami mają nie tylko wymiar materialny. Ten coroczny obowiązek dla wielu osób jest sporym stresem. Wynika to np. z faktu, że niektórzy nie czują się w pełni komfortowo, załatwiając swoje sprawy podatkowe, bo obawiają się pomyłki. Czasem też ich aktualna sytuacja wydaje się na tyle skomplikowana i mają tyle niejasności, że wolą nie ryzykować i zdać się na profesjonalistów. Powierzenie tego zadania naszej firmie da Państwu pewność, że kwestią deklaracji zajmuje się wykwalifikowana osoba, która swoimi działaniami całkowicie wykluczy pojawienie się jakiejkolwiek pomyłki.

Zwiń

Pity Ursynów – Kompleksowa obsługa i zarzadzanie płatnościami – Rozliczenie Pitu Ursynów – Atena

Nasza oferta